Cechy dobrego kalendarza

Każdy kto posiada kalendarz biurkowy wie doskonale o tym, że są takie, z którymi pracuje się lepiej i takie, które nie posłużą za długo, ponieważ nie spełniają w jakiś sposób kryteriów użytkowania.

Jak powinien wyglądać dobry kalendarz na biurko?

 

Przede wszystkim warto byłoby się zastanowić nad tym, po co są kalendarze na biurko, jaką funkcje powinny pełnić, do czego służyć i w czym pomagać. Otóż kalendarze tego typu przede wszystkim służą do tego, aby zapisywać w nich najważniejsze informacje i dane. Przykładowo kiedy prowadzimy jakąś rozmowę telefoniczną od razu mamy możliwość zapisania wszystkich interesujących nas informacji właśnie w kalendarzu.

 

Cechy dobrego kalendarza

 

Dobry kalendarz powinien przede wszystkim:

  • być przejrzysty – aby można było rozpoznać w nim dany dzień, a także godzinę;
  • mieć odpowiednio dużo miejsca na wpisy ważnych spotkań danego dnia; dobrze jest, aby posiadał również dodatkowe kartki na których można zapisać wszystkie najistotniejsze informacje otrzymane np. podczas rozmowy telefonicznej;
  • mieć odpowiedni format – kalendarz nie powinien zajmować całego biurka i w żaden sposób go zagracać;
  • mieć wgląd do nowego miesiąca – wielu pracodawców lubi mieć wgląd na przyszły miesiąc, a co za tym idzie kontrolę i dostęp do tego, co będą robić pracownicy.

Sugerując się wyżej wymienionymi cechami z pewnością uda się znaleźć kalendarz wprost idealny dla nas.

Dobry wybór

 

Niewątpliwie wybór odpowiedniego kalendarza jest bardzo istotnym elementem naszego działania. W ten sposób firma będzie lepiej działać a my sami możemy być zdecydowanie bardziej organizowani w codziennej pracy. Dodatkowo jesteśmy spokojni, ponieważ wszystkie najważniejsze informacje zostają przez nas zapisane na odpowiednim miejscu. Wystarczy więc wziąć tylko kalendarz do ręki i sprawdzić jakie spotkania biznesowe czekają nas dnia następnego lub o czym jeszcze musimy pamiętać. Wszystko mamy zapisane w kalendarzu znajdującym się na naszym biurku.