Darmowe programy graficzne

Grafika komputerowa kojarzona jest z wielkimi wydatkami. Dobry sprzęt, odpowiedni ekran – to spore koszty, które trzeba ponieść już na starcie. Największym problemem staje się jednak oprogramowanie. To profesjonalne może sporo kosztować. Cóż mogą zrobić osoby zaczynające dopiero swą przygodę z tą dziedziną sztuki? Przetestować darmowe programy graficzne.

GIMP

Na liście darmowych programów do grafiki komputerowej, to właśnie GIMP zajmuje pierwsze miejsce. Program ten idealnie nadaje się do retuszowania zdjęć, a możliwość pracy na warstwach daje wiele możliwości. GIMP pozwala na projektowanie prostych ulotek i plakatów, ułatwia też przygotowanie zdjęć do druku.

ACDSee Photo Editor

Piękne zdjęcia to ozdoba blogów i firmowych stron www, nic więc dziwnego, że to właśnie programom do edycji zdjęć poświęca się najwięcej uwagi. Jedną z najlepszych aplikacji, z których miłośnicy fotografii cyfrowej mogą korzystać za darmo, jest ACDSee Photo Editor. Ten program daje wiele możliwości użytkownikom, a przejrzysty układ i łatwa obsługa to cechy, które z pewnością warto docenić.

AutoHDR

Moda na zdjęcia w technice HDR wciąż trwa, zatem i programy pozwalające natworzenie takich obrazów cieszą się dużą popularnością. Jednym z tych, z których można korzystać bez opłat, jest AutoHDR . Kontrast, nasycenie, jasność – wszystko to można kontrolować na bieżąco, a prosta obsługa oraz możliwość bieżącego podglądu zdjęcia są wielkimi zaletami tego programu.

123D Design

123D Design to darmowa propozycja dla tych, którzy chcą spróbować swoich sił w grafice trójwymiarowej. Ten program doskonale nadaje się do tworzenia projektów wydruków 3D, a najchętniej korzystają z niego projektanci zabawek i przedmiotów użytkowych. Choć zawodowcy za komercyjne z tego narzędzia muszą płacić, hobbiści oraz osoby uczące się mogą testować ten program bez opłat.

Wybór darmowych programów graficznych jest dość szeroki, zatem każdy z nas znajdzie dla siebie takie rozwiązanie, które pomoże mu w nauce oraz w realizacji pierwszych zadań.