Jak urządzić biurko?

Organizacja miejsca pracy to jeden z najczęściej poruszanych tematów w artykułach o produktywności oraz efektywności w pracy. Nie jest tajemnicą, że od ładu lub jego braku na naszym biurku zależy to w jaki sposób pracujemy. Od najmłodszych lat rodzice starają się wpoić swoim dzieciom zasady, dzięki którym będzie im się łatwiej uczyć, a w późniejszych latach pracować. Porządek na biurku sprawia, że mniej się rozpraszamy oraz łatwiej i szybciej znajdujemy materiały, które są nam w danym momencie potrzebne. Dodatkowo dużo przyjemniej spędza się czas przy poukładanej i uporządkowanej przestrzeni.

Niezależnie od tego czy jesteśmy uczniami, studentami, freelancerami czy pracownikami korporacji powinniśmy zapewnić sobie dogodne warunki do pracy i nauki. Dzięki wykorzystaniu kilku materiałów biurowych przyjdzie nam to z łatwością. Oto kilka przykładów:

  •         Podkładki na biurko – zapewniają dodatkową przestrzeń do zapisywania notatek, spostrzeżeń czy nowych pomysłów. Po zapisaniu całej kartki wystarczy ją usunąć, aby zapewnić sobie nowe, czyste miejsce na kolejne zapiski (zobacz przykłady na https://www.drukomat.pl/podklady-na-biurko).
  •         Kalendarz piramidka – niewielki, a wyjątkowo przydatny gadżet na biurko. Dzięki użyciu kalendarza piramidki w szybki sposób sprawdzimy aktualną datę oraz zaplanujemy działania na kolejne tygodnie.
  •         Lampka – dobre oświetlenie biurka to podstawa. Jest niezastąpiona wieczorami oraz w deszczowe, pochmurne dni. Dzięki dobraniu odpowiedniego oświetlenia nasza praca na pewno będzie przyjemniejsza oraz bardziej efektywna.
  •         Przybornik – dzięki niemu zapanujemy nad chaosem jaki wnoszą na biurku długopisy, karteczki, zszywacze, spinacze i wiele innych. Przyborniki posiadają wiele przegródek, dzięki, którym w łatwy sposób możemy posegregować nasze materiały biurowe.  
  •         Kuwety na dokumenty – korzystając z kuwet na dokumenty możemy mieć pewność, że żadne ważne pismo nie zniknie w gąszczu innych dokumentów. Dzieląc je na dane sekcje w łatwy sposób będziemy mogli segregować wszystkie dokumenty.

Przy biurku spędzamy wiele czasu. Najpierw podczas nauki, a następnie pracując. Dlatego warto zadbać o ład i porządek w tym miejscu. Dzięki wprowadzeniu kilku rozwiązań nasza praca na pewno stanie się bardziej efektywna. Przykład podkładki na biurko, dzięki której nie utoniemy w karteczkach z notatkami lub kalendarza piramidki, dzięki któremu szybko zaplanujemy wszystkie działania, to najlepszy dowód na to, że nie trzeba wiele, aby nasza praca była przyjemniejsza i bardziej zorganizowana.