druk zaproszeń online

Na jakie wydarzenia potrzebne są drukowane zaproszenia?

Chociaż komunikacja powoli przenosi się do Internetu, na niektóre uroczystości nadal zapraszamy gości za pomocą drukowanych zaproszenia. Przy okazji jakich wydarzeń warto zdecydować się na wysłanie tradycyjnych zaproszeń?

Zaproszenia pozwalają poinformować o istotnej uroczystości także starsze pokolenia, które nie mają dostępu do poczty online (choć oczywiście, poza wysyłką tradycyjną pocztą, można wysłać także zaproszenia wirtualne). Zaproszenia można wykonać ręcznie, zaprojektować lub kupić gotowe. Coraz częściej młodzi drukują personalizowane zaproszenia ze swoim zdjęciem i przemyślanym tekstem.

Druk zaproszeń – dlaczego warto?

Faktura papieru pod palcami, zapach świeżego druku i wyjątkowa pamiątka na lata. Drukowane zaproszenia to nie tylko miły gest, ale też tradycja, pielęgnowana od pokoleń. Mimo że świat się zmienia, w pewnych sferach życia, nadal klasyczne rozwiązania mają się dobrze. Tak jest w przypadku druku i wysyłki zaproszeń np. na urodziny, ślub, chrzciny, komunię lub studniówkę.

Dzięki możliwości druku na wielu dekoracyjnych podłożach, obecnie można stworzyć prawdziwe perełki. Co więcej – wiele z nich można projektować lub zamawiać online – szybko i w dobrej cenie (różne warianty, podłoża i ceny podejrzysz np. na: https://www.drukomat.pl/zaproszenie).

Co umieścić na zaproszeniu

Drukowane zaproszenia uświetniają najważniejsze uroczystości w życiu. Wysyłając je pokazujemy, że zależy nam na obecności konkretnych osób i że pamiętamy o nich. Możemy tam też wspomnieć o rodzaju uroczystości, ewentualnie o zalecanym stroju (np. jeśli to impreza tematyczna) lub o tym czy lub jakich prezentów oczekujemy (coraz więcej par np. zamiast kwiatów chce dary na wyznaczoną fundacje. Drukując zaproszenie składane, poza funkcją czysto grzecznościową i informacyjną, można także przekazać wiele istotnych informacji, tak aby nie umknęły zaproszonym. Rodzaj podłoża i wielkość zaproszeń można dopasować online (np. w drukomacie).

Na jakie wydarzenia drukujemy zaproszenia?

  • Zaproszenia na ślub. Najczęściej zaproszenia zamawiane są na ślub i wesele. Te występują w ogromnej gamie kolorów, wzorów i formatów. Co prawda dominuje biel i motywy roślinne, jednak coraz więcej par drukuje coraz bardziej kreatywne zaproszenia ślubne.
  • Zaproszenia na urodziny. W tej grupie znajdują się głównie zaproszenia na urodziny oseska (w pierwszych latach życia), osiemnastki, a potem dominują okrągłe rocznice. Oczywiście niektórzy co roku organizują ogromne przyjęcie urodzinowe, a ta pompa wspomagana jest zaproszeniami – jednak jest to raczej mniejszość.
  • Zaproszenie na Pierwszą Komunię. Kolejnym wydarzeniem, na które drukowane są zaproszenia jest pierwsza Komunia Święta. Jest to święto religijne i rodzinne, na którym nie wypada nie być. Stąd też zaproszenia komunijne wysyłane są zwykle nawet do dość odległej rodziny, chrzestnych i znajomych odpowiednio wcześniej – tak, aby zdążyli zaplanować czas (i odpowiedni budżet na podarki).
  • Zaproszenie na chrzciny/baby shower. Nie jest to co prawdą regułą, ale coraz więcej osób decyduje się na organizację hucznych chrzcin lub baby shower. Na chrzciny zaprasza się głównie rodzinę, warto tez wysłać dedykowane zaproszenia dla przyszłych rodziców chrzestnych (z podziękowaniem lub kilkoma słowami od siebie). W tego typu zaproszeniach dominują kolory pastelowe i subtelne, przetarte wzory.  Z kolei w przypadku baby shower często zapraszani są także znajomi, stąd można pozwolić sobie na bardziej frywolne i zabawne zaproszenia.