Gdzie wydrukować kalendarz

Najmodniejsze motywy kalendarzy 2019-2020

Kalendarze łączą kilka supermocy – ułatwiają organizację czasu, są dobrym pomysłem na prezent, a do tego mogą być wyjątkową dekoracją wnętrz. Jakie motywy kalendarzy są i będą na topie w 2019 i 2020 roku?

Kalendarze z krajobrazami

Czyli przedstawiające efektowne widoki – miejskie, wiejskie, morskie, z lotu ptaka lub z bezdroży. Kalendarze z krajobrazami od lat cieszą się niesłabnącą popularnością. Często kupujemy je jako pamiątkę z podróży lub motywację, aby w tym roku wreszcie w nią wyruszyć. W ostatnich latach coraz więcej osób samodzielnie projektuje i drukuje kalendarze, wypełnione swoimi kadrami z podróży. Taki kalendarz pozwoli nie tylko pochwalić się wojażami i ujęciami, ale także będzie unikalną, personalizowaną dekoracją salonu, kuchni lub biura.

Gdzie drukować kalendarze

Kalendarze charytatywne

W tej grupie znajduje się wiele rodzajów, form i typów kalendarzy. Wspólnym mianownikiem jest chęć pomocy potrzebującym. Kalendarze charytatywne mają wspierać szczytne inicjatywy. Niektóre fundacje regularnie drukują tematyczne kalendarze – a dochód z ich sprzedaży często stanowi jeden z głównych elementów zbierania środków na pomoc. Do projektowania takich kalendarzy czasem zapraszani są artyści – ilustratorzy, fotograficy lub aktorzy lub inni celebryci, wspierający daną inicjatywę swoim wizerunkiem. Warto wybrać tego typu kalendarz, bo nie dość, ze zrobimy coś dobrego, to będziemy tym dobrem zarażać innych – i to przez cały rok. Jedne z ciekawszych kalendarzy charytatywnych wspierał ostatnio drukomat. Zaprosił on do współpracy znanych ilustratorów, tworząc kalendarz, którego sprzedaż wsparła rozwój dzieciaków z domu dziecka (dochód przekazany na warsztaty plastyczne). Wraz ze znanymi fotografikami stworzyli też kalendarz PsoTy, wspierający lokalną fundację opiekującą się porzuconymi psami.

Kalendarze ze zwierzętami

Oczywiście nie możemy pominąć tego punktu, bo czym byłby rok bez słodkich kociaków, szczeniąt, koni czy innych papug. Co ciekawe, coraz częściej, zamiast kupować kalendarz z profesjonalnych sesji rasowych zwierząt – wybieramy właśnie wyżej wspomniane kalendarze charytatywne. Często można nabyć bardzo stylowe i wzruszające kalendarze z podopiecznymi np. schronisk dla zwierząt lub fundacji prozwierzęcych. Tam nie zobaczymy wymuskanych kadrów i rasowych zwierząt – zobaczmy za to prawdziwych podopiecznych – i prawdziwie ich wesprzemy. Nowym trendem jest też projektowanie i drukowanie kalendarzy z wizerunkiem naszych, domowych zwierząt. Taki kalendarz jest świetnym pomysłem na prezent. Każde zdjęcie można opatrzyć zabawnym komentarzem, tworząc niesamowitą, uśmiechotwórczą dekorację wnętrz.

Kalendarze z reprodukcjami

To klasyk, który od dekad wciąż jest na topie. Kalendarze z reprodukcjami dzieł sztuki są jednymi z chętniej kupowanych organizerów. Widocznie w każdym z nas jest koneser sztuki i po prostu lubimy wypełniać rok ulubionymi obrazami, kreskami i fotografiami. Wariantów jest wiele, możemy np. wybrać kalendarz z dziełami ulubionego twórcy, epoki, stylu lub te skupione wokół danego tematu. Jeśli kalendarz został wydrukowany na dobrym jakościowo podłożu – gdy skończy się rok – każdą stronę możemy oprawić, zyskując elegancką dekorację do domu lub biura. Proste? Proste!