Pieczątka firmowa: jak ją przygotować?

Jest jednym z najważniejszych elementów wyposażenia każdego przedsiębiorcy. Niewielka pieczątka, na której znajdą się najważniejsze informacje na temat naszej firmy, to jedna z pierwszych inwestycji, z jakimi musimy się uporać tuż po założeniu własnej działalności gospodarczej.

Jakie informacje muszą się znaleźć na takiej pieczątce?

 

Pieczątki firmowe zawierają najważniejsze informacje na temat naszej firmy. Nazwa, adres – oto podstawowe dane, które muszą się tu znaleźć. Na starszych pieczątkach firmowych można znaleźć REGON, warto jednak zapamiętać, że od pewnego czasu firmy nie mają obowiązku umieszczania tego numeru na swych pieczątkach. Numer NIP to kolejna przydatna informacja, której na pieczątce firmowej nie powinno zabraknąć. Dodatkowo na pieczątkach można umieszczać numery telefonów, adresy mailowe oraz nazwy stron internetowych. Taki zestaw informacji sprawia, że pieczątka taka będzie mogła służyć jako wizytówka.Jeśli zamawiamy pieczątkę dla spółki z o.o., ważne są też takie informacje, jak kapitał zakładowy, numer KRS oraz informacja na temat sądu rejestrowego.

 

W jakich okolicznościach pieczątki firmowe stają się niezwykle ważne?

 

Z pieczątek firmowych korzysta się głównie podczas wystawiania faktur oraz przy podpisywaniu umów. Można jednak wykorzystać je i do uwiarygodniania innych dokumentów – regulaminów, list obecności, sprawozdań. Wraz z naszym podpisem, pieczątka taka staje się dowodem na to, iż dany dokument został przez nas zaakceptowany.

 

Gdzie można wyprodukować taką pieczątkę?

 

Na polskim rynku nie brak profesjonalnych firm, które zajmują się wyrabianiem pieczątek firmowych. Im lepszą firmę wybierzemy, tym bardziej trwałe będą nasze pieczątki. Warto o tym pamiętać, gdyż taki dodatek stanowi dla każdego przedsiębiorcy rodzaj swoistej wizytówki.

Ciekawy wygląd, elegancja oraz trwałość – oto cechy, którymi powinna się wyróżniać nasza pieczątka. Warto w nią zainwestować, warto powierzyć jej wykonanie profesjonaliście. Nasza firma może na tym przecież wiele zyskać.