Podkładki na biurko

Podkładki, które kładziemy na biurko mogą w prosty sposób ożywić przestrzeń, nadać jej nowego charakteru czy wprowadzić ciekawy wizualnie element. Podkładki chronią meble przed zarysowaniem oraz wytarciem. Dzięki nim biurko będzie też zabezpieczone przed gorącymi płynami czy naczyniami stawianymi na jego powierzchni. Maty takie mają antyalergiczne właściwości, są wytrzymałe, cechują się wysoką opornością na uderzenia, mają gładką powierzchnię i podwyższają estetykę biur, urzędów etc.

Podkładki biurkowe – projektowanie

 

Projektowanie podkładki na biurko najlepiej zlecić grafikowi. Dobierze on do podkładki odpowiednią grafikę dostosowaną do preferencji klienta. Podkładki przeznaczone do punktów administracyjnych czy ogólnie miejsc pracy często są podkładkami reklamowymi, mogą więc zachęcać do korzystania z konkretnych usług. Grafik po zapoznaniu się z profilem firmy z pewnością wymyśli ciekawą propozycję lub skorzysta z istniejącego już logo/ znaku firmowego. Taka podkładka jest przy okazji reklamą.

Jeśli jednak podkładka będzie przeznaczona do użytku domowego, może mieć dowolną grafikę – prezentować ulubione zdjęcie, ciekawy motyw zwierzęcy, zabawny lub motywacyjny cytat. Warto też postawić na coś nieoczywistego lub zabawnego. Grafik powinien dostosować projekt do preferencji klienta i przedstawić swoje pomysły.

 

Podkładki na biurko – drukowanie

 

Drukowanie podkładem powinniśmy powierzyć profesjonalistom, albowiem tylko wtedy mamy pewność, że zostanie ona wydrukowana z zachowaniem najwyższej jakości. Podkładki kartkowe zwykle drukuje się na papierze offsetowym o gramaturze 80-90 g/m. To czy biuwar klejony będzie z lewej czy prawej strony lub na górze/ dole zależy od wyboru klienta, drukarnia nie narzuca gotowego rozwiązania. Każda podkładka wyposażona jest w szarą podkładkę introligatorką nadającą sztywność całości. Częstym rozwiązaniem projektowym, jeśli idzie o podkładki na biurko jest tygodniowy planer – dzięki niemu wystarczy rzut oka na podkładkę, by zorientować się, co musimy zrobić danego dnia.