TARGI REMADAYS

Międzynarodowe Dni Reklamy RemaDays – tak nazywają się największe targi poligraficzne oraz związane z reklamą i marketingiem w Europie Środkowej. Odbywają się one od 2005 roku, w związku z czym w bieżącym roku zainteresowani mogli wziąć udział w ich 14 edycji.

Początkowo targi RemaDays odbywały się w kompleksie EXPO XXI, w Warszawie przy ulicy Prądzyńskiego. W 2016 roku lokalizacja zmieniona została na PTAK Warsaw EXPO, które mieści się w podwarszawskim Nadarzynie, znakomicie zresztą skomunikowanym ze stolicą i jej centrum.

Frekwencja oraz liczba wystawiających na targach RemaDays cały czas się zwiększa. W marcu 2005 można było zobaczyć tam stoiska 215 wystawców. Oglądało je wtedy 7000 osób. Podczas tegorocznej edycji, która miała miejsce w dniach 07-09.02.2018, pojawiło się prawie 21 tysięcy ludzi. Obejrzeć mogli oni stoiska 811 wystawców z 26 państw.

Podczas RemaDays rozdawane są również medale, które mają na celu uhonorowanie najbardziej innowacyjnych produktów. Noszą one nazwę The Prize for Innovations.

Warto dodać, że od pewnego czasu targi RemaDays mają swoją wschodnią edycję, która odbywa się w Kijowie. Idea tej edycji jest podobna do warszawskiej. Również w Kijowie zobaczyć można oferty wielu wystawców z całego świata. Wschodnia edycja RemaDays, jak dotąd, odbyła się już dziewięć razy.

Czy kolejna warszawska edycja RemaDays znów przyciągnie więcej ludzi niż poprzednia? Co będą mogli zobaczyć oni na stoiskach? Jaki produkty zostaną uhonorowane medalami The Prize for Innovations? Będzie można przekonać się o tym już na początku przyszłego roku. Kolejna edycja warszawskich targów odbędzie się 13-15.02.2019 – oczywiście w podwarszawskim Nadarzynie. Jak dotąd wydarzenie z każdego roku przyciągało więcej ludzi niż to z poprzedniego, organizatorzy mogą więc chyba liczyć na to, że tendencja ta pozostanie niezmieniona. Niezależnie od dokładnych liczb zwiedzających, targi RemaDays nie mogą chyba jednak martwić się możliwością utraty swojej pozycji lidera w tej dziedzinie w Europie Środkowej i Wschodniej.