Wielki format, wielkie wymagania – gdzie drukować banery i billboardy?

Wszystkie materiały promocyjne, ze względu na rolę jaką mają spełniać, powinny być profesjonalnie wykonane przez drukarnię posiadającą doświadczenie w realizacji tego typu zleceń. Są jednak takie produkty, do realizacji których trzeba czegoś więcej. Mowa o druku wielkoformatowym. Najczęściej zamawianymi produktami wielkoformatowymi są banery oraz billboardy. Dobrze przygotowane są efektowne i zapewniają firmie rozpoznawalność.

Druk wielkoformatowy – główne zalety

  •         Szerokie grono odbiorców – wybór dobrej lokalizacji to klucz do sukcesu. Ustawiając nasz baner lub billboard w miejscu gdzie każdego dnia będą go widziały setki lub tysiące osób zapewni naszej firmie rozpoznawalność.
  •         Widoczność – decydując się na druk wielkoformatowy możemy mieć pewność, że nasza reklama nie umknie nikomu kto będzie się koło niego przemieszczał. Nie utonie on w gąszczu innych reklam oraz nie zostanie zignorowany jak na przykład większość ulotek reklamowych
  •         Czas trwania – tego typu reklamy mogą być umieszczone w jednym miejscu tak długo jak tylko chcemy. Dzięki temu docieramy z naszą reklamą do jeszcze szerszego grona. Dodatkowo wynajęcie miejsca na billboard lub baner na dłuższy czas zapewni nam oszczędność kosztów

Zalet druku wielkoformatowego jest wiele (https://www.drukomat.pl/plakaty-xxl). Ważne, aby jego projekt był przygotowany perfekcyjnie. Równie ważne co przygotowanie samego wyglądu jest późniejszy druk. Na rynku jest wiele drukarni wielkoformatowych, jednak jak wybrać tę najlepszą, która sprawi, że nasza reklama będzie prezentować się doskonale przez długi czas?

Drukarnia wielkoformatowa – na co zwrócić uwagę przy wyborze

  •         Rodzaje maszyn – jeżeli nie ma takiej informacji na stronie internetowej drukarni nic nie stoi na przeszkodzie, aby zapytać bezpośrednio w samej firmie. Rodzaj maszyn jest bardzo ważny. Dzięki użyciu tych najlepszych możemy mieć pewność, że kolory będą intensywne i doskonale odwzorowane
  •         Wcześniejsze realizacje – warto na żywo zobaczyć projekty, które realizowała dana drukarnia wielkoformatowa. Będziemy wtedy mogli ocenić czy spełniają nasze oczekiwania.
  •         Obsługa i wsparcie klienta – wiele drukarni oferuje swoją pomoc przy projektowaniu danego nośnika reklamy. Tego typu wskazówki dawane przez osoby stale realizujące druk wielkoformatowy są nieocenione. Dlatego warto wybrać drukarnię, w której pracownicy są chętni do pomocy i dzielenia się swoją wiedzą
  •         Ceny – przed wyborem drukarni należy porównać ceny ofert. Jeżeli drukarnie korzystają z podobnych maszyn, a ich realizacja podobają nam się tak samo to nie warto przepłacać.

Druk wielkoformatowy to ogromna szansa dla każdej firmy na dotarcie do szerokiego grona odbiorców. Ponieważ tego typu nośnik reklamy jest prezentowany przez dłuższy czas, a jego rozmiary nie pozwalają go nie zauważyć, musi być zaprojektowany i wydrukowany perfekcyjnie. Dlatego warto zainwestować środki w drukarnię wielkoformatową z najwyższej półki.