Zalety druku UV

Druk UV dopiero co dał się poznać a już na jaw wyszły jego zalety i uważa się, że jest to jedna z najlepszych metod drukowania różnego rodzaju reklam.

Sam druk polega na drukowaniu powierzchni przy pomocy tuszy polimerowych, następnie zadrukowaną powierzchnię utrwala się światłem UV. Druk jest prosty do wykonania, daje duże możliwości, można nim drukować na różnego rodzaju powierzchniach płaskich. Sam proces drukowania nie jest szkodliwy dla zdrowia.

Druk UV jest bardzo często wykorzystywany w agencjach reklamowych, jest on odporny na warunki atmosferyczne, dzięki temu doskonale nadaje się do umieszczenia go na zewnątrz. Tym właśnie drukiem, drukuje się wielkoformatowe reklamy, szyldy reklamowe czy tablice informacyjne. Powstała, na powierzchni wydruku, cienka powłoka plastiku, pozwala na łatwe i proste utrzymanie reklamy w czystości. Czyszcząc zadrukowaną, w ten sposób powierzchnię, nie uszkadzamy jej i nie zmazujemy wydruków.

Druk UV jest bardzo trwały, kolory są wyraziste i bardzo długo jaskrawe. Wszystkie kopie zrobione drukiem UV wiernie odzwierciedlają oryginał. Sam wydruk reklamowy jest czytelny przez długi czas i widoczny z bardzo dużej odległości.

Materiały, którymi drukujemy drukiem UV, powinny być płaskie. Jest ich ogromny wybór na rynku. Doskonale drukuje się na płytach plexi i mdf, na szkle, na folii, siatce, materiałach, canvach, płytkach ceramicznych, kartonach czy na papierze.

Druk UV jest wytrzymały na wszelkiego rodzaju uszkodzenia i niezwykle trwały. Samo drukowanie jest procesem bardzo szybkim i w wielu przypadkach taki druk może być gotowy od ręki.

Wykorzystując cały szereg zalet druku UV, stosuje się go w wielu branżach. Ma on wiele zastosowań i dlatego jest metodą wydruku, którą wykorzystuje się najczęściej. Dzięki tej technologii dekoruje się mieszkania, warto wspomnieć tutaj foto tapety, czy zadrukowane kafle ceramiczne. Metodę druku UV wykorzystują projektanci, producenci meblowi, firmy eventowe czy reklamowe. To znakomite narzędzie pracy sprawdza się także podczas wizualizacji firm.